main-logo

Податкові зміни-2019 прийнято: що зміниться?

Під час розгляду Комітетом ВРУ цих правок було виключено деякі блоки, зокрема, пов’язані з оподаткуванням доходів, отриманих від операцій з криптовалютою (“оскільки спочатку потрібно визначити базові підходи”). Щодо ресурсних поправок в законопроекті, то вони залишилися майже незмінними. Більшість з цих поправок стосувалося операції з оподаткування вартості посилок і системи електронного адміністрування пального та спирту етилового.

 

Які зміни зрештою прийняла Рада?

Остаточного тексту закону ще немає. Тож детально зі змінами ми зможемо ознайомитися лише після його появи. Наразі ж розкажемо лише про найголовніші з них.

Так, Мінфін  виділив 5 найважливіших нововведень до Податкового кодексу:

  1. Зниження неоподатковуваної вартості міжнародних посилок з 1 липня 2019 року зі 150 до 100 євро. При цьому норма про «три посилки» скасована, оскільки поштові оператори виявились не готовими до адміністрування такого обмеження.
  2. Збільшення ставок екологічного податку з 1 січня 2019 року. Ставка податку за викиди двоокису вуглецю зросте з 0,41 грн./тонну до 10 грн./тонну з метою стимулювання підприємств до зменшення забруднення навколишнього середовища, а також наближення до ставок за викиди парникових газів в країнах ЄС.
  3. Індексація ставок акцизного податку з тютюнових виробів на 9% з 1 липня 2019 року.

  4. Удосконалення електронної системи контролю за обігом палива з 1 липня 2019 року, що дозволить збільшити надходження акцизного податку на паливо.
  5. Збільшення ставок рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2%: з 29%/14% до 31%/16% (залежно від глибини залягання) та залізної руди на 0,8% з 8 до 8,8%.