main-logo

До ВРУ внесено новий законопроект щодо зниження ставок ЄСВ і ПДФО та самостійної їх сплати фізособами

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону №8109 від 12.03.2018 р. “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання податкової відповідальності громадян”. Його авторами є колектив нардепів О. Продан, В. Романюк, О. Данченко та ін.

Ознайомитись з текстом законопроекту можна за посиланням.

Законопроектом пропонується внести зміни до Податкового кодексу України та Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» в частині адміністрування ПДФО та ЄСВ і передбачити обов’язок платника податків самостійно сплачувати такі зобов’язання.

Основоположною метою законопроекту є:

1) змінити процедуру адміністрування ПДФО та ЄСВ шляхом встановлення обов’язку самостійної сплати платником податків цих зобов’язань.

Планується передбачити можливість найманого працівника, платника податків цих податкових зобов’язань, на добровільних засадах доручати їх адміністрування своєму роботодавцю, а сама процедура самостійної слати передбачає необхідність наявності в платника електронного кабінету.

2) загальне фіскальне навантаження ПДФО+ЄСВ знизити до 25% (10% ПДФО та 15% ЄСВ), що в свою чергу відповідає даним міжнародних досліджень, які свідчать, що для детінізації необхідно щоб співвідношення загальної ставки податків до витрат на ухилення від їх сплати не перевищувало 3 до 1.

3)  зняти обмеження розміру бази для сплати ЄСВ.

На думку законотворців, це також сприятиме збільшенню надходжень до пенсійного й інших соціальних фондів.

Метою розроблення даного законопроекту є забезпечення умов для легалізації оплати праці, підвищення податкової грамотності працівників, необхідністю збільшення надходжень коштів єдиного соціального внеску (ЄСВ) у відповідні фонди соціального страхування, а також задоволення потреб місцевого та державного бюджетів України. Важливою підставою для прийняття цього законопроекту є забезпечення умов для створення робочих місць в Україні.