main-logo

Врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках.

Нова постанова НБУ № 342 від 07.06.2016 р. !

З 9 червня 2016 року внесено зміни щодо врегулювання  ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України.

Одна з основних змін, це те що відтепер надходження в іноземній валюті із-за кордону на користь юридичних осіб, які не є уповноваженими банками, фізичних осіб-підприємців, іноземних представництв (крім офіційних представництв), на рахунки, відкриті в уповноважених банках для ведення спільної діяльності безстворення юридичної особи, а також надходжень в іноземній валюті на рахунки резидентів, відкриті за межами України на підставі індивідуальних ліцензій Національного банку України підлягають обов’язковому продажу на міжбанківському валютному ринку України, у тому числі безпосередньо Національному банку України, у розмірі 65 %.

Крім того, тепер  клієнти банків можуть знімати з рахунків готівку в іноземній валюті та банківських металах на суму до 100 000,00 грн на добу (раніше – 50 000,00 грн на добу).

Підвищено максимальну суму продажу готівкової іноземної валюти та банківських металів до 12 000,00 гривень в еквіваленті.

Знято обмеження на обсяг видачі готівки в національній валюті.

Також, дозволено репатріацію дивідендів, нарахованих іноземним інвесторам за 2014-2015 рр. Щоправда, встановлені обмеження: протягом календарного місяця особа може повернути за кордон дивіденди лише у межах загальної суми, що не перевищує більшого з двох наступних граничних значень – 1 млн дол. США (в еквіваленті) або 10% від загального обсягу дивідендів, що підлягають/підлягали поверненню за кордон такою особою. Якщо ці 10% становлять понад 5 млн дол. США (в еквіваленті), то максимальна сума репатріації дивідендів протягом календарного місяця не може перевищувати 5 млн дол. США (в еквіваленті).