main-logo

З 1 січня 2019 року штрафи за результатами перевірок Держпраці слід буде сплачувати у місцевий бюджет

22 листопада ВРУ ухвалила  зміни до Бюджетного Кодексу України  (№9084). Зокрема, внесено зміни до ст.64 БКУ, якими передбачено, що адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, що накладаються виконавчими органами місцевих рад, зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. Зазначені зміни вступають в силу з 1 січня.

Тобто, штрафи за порушення законодавства про працю, накладені виконавчими органами міських рад міст обласного значення та рад об’єднаних територіальних громад, зараховуватимуться до відповідних бюджетів місцевого самоврядування.

Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції відповідно до ст.34 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та  ст.265 КЗпП накладають штрафи у разі:

1) фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;

2) порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;

3) недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;

4) недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні.

Зазначені зміни були внесені та прийняті завдяки діям Асоціації міст України. Ці зміни також підтримали Комітет ВРУ з питань бюджету, Міністерство фінансів України та Міністерство соціальної політики України. Завдяки цим змінам штрафи за порушення містобудівної діяльності також зараховуватимуться до місцевих бюджетів.