main-logo

Вітаємо з Днем бухгалтера та аудитора!

Шановні колеги та друзі! Колектив ТОВ “Варіанта” щиро вітає з Днем бухгалтера та аудитора! Бажаємо наснаги, професійних звершень та великих перемог.

Щороку 16 липня в Україні відзначається професійне свято – День бухгалтера, яке з 2018 року носить нову назву – День бухгалтера і аудитора. Така дата була обрана у зв’язку з прийняттям  16 липня 1999 року Закону України № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

Цей Закон  визначає правові засади регулювання,  організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні.

З урахуванням економічних реформ, які активно впроваджувались в останні роки в Україні, Закон зазнавав змін та доповнень. Зокрема, Законом України від 05.10.2017 р. №2164-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (щодо удосконалення деяких положень) внесено зміни до ст. 2 Закону про бухоблік, а саме: додано класифікацію підприємств (крім бюджетних установ). Тепер усі підприємства можуть належати до мікропідприємств, малих, середніх або великих підприємств.

Значного розвитку зазнав ринок аудиторських послуг в Україні.  Верховна Рада України ухвалила новий Закон України «Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність» №6016-д, покликаний реформувати ринок аудиторських послуг в Україні. Закон починає застосовуватися з 1 жовтня 2018 року та матиме істотний вплив на обов’язковий аудит фінансової звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес, за якими здійснюватиме нагляд новостворений регулюючий орган. Закон містить посилені вимоги щодо звіту аудитора підприємств, які становлять суспільний інтерес. Вимоги покликані розширити розуміння зацікавленими сторонами аудиту. Закон також пояснює, яким чином необхідно реагувати на виявлені значні ризики. Крім того, він вимагає від аудиторів підприємств, що становлять суспільний інтерес, готувати додатковий письмовий звіт для аудиторського комітету.

Метою нового законодавства у сфері аудиту та змін стосовно підприємств, що становлять суспільний інтерес, та їх аудиторів є підвищення якості аудиторських послуг і зміцнення корпоративного управління для всіх зацікавлених сторін.

Як бачимо, протягом 2018 року законодавство щодо регулювання бухгалтерського обліку та аудиту в Україні пройшло ряд значних реформ, а професія бухгалтера та аудитора стала більш витребуваною, вимоги до фахівців більш високими. Разом з тим, це дозволило усвідомити, що бухгалтерський облік – це не тільки податкова звітність, але і основа для прийняття управлінських рішень.

В результаті, з огляду на значний внесок працівників бухгалтерських служб і аудиторів в розвиток фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій, зростання національної економіки, Указом Президента України №662 / 2004 від 18 червня 2004 року День бухгалтера був офіційно заснований, і дата його святкування встановлена на 16 липня. А Указом Президента №103 / 2018 від 20 квітня 2018 року про внесення змін до цього документа свято стало називатися – День бухгалтера і аудитора.