main-logo

Використання РРО при використанні платіжних карток фізичною особою -«єдинником»?

У ІПК податківці зазначали, що у разі здійснення розрахунків у безготівковій формі із використанням платіжних карток через платіжний термінал, програмно-технічні комплекси самообслуговування (які належать суб’єкту господарювання) банківський автомат застосування РРО є обов’язковим для платника єдиного податку третьої групи згідно з  вимогами ст. 3 Закону про РРО. При цьому суб’єкт господарювання повинен роздрукувати та видати відповідний розрахунковий документ встановленої форми (чек з РРО), у якому має бути зазначено форму оплати – безготівковий розрахунок.

У даній консультації податківці зробили акцент на те, що для визнання розрахунковою операції з оплати за товари, роботи, послуги через ПТКС, він повинен належати суб’єкту господарювання. Якщо ж розрахунок здійснюється через ПТКС, який належить банку, – в такому випадку така операція не є розрахунковою і через РРО її проводити не потрібно.