main-logo

Відпустка для ФОП, – місяць не сплачуємо єдиний податок!

Згідно з п. 295.5 ПКУ підприємці І групи та ІІ групи, які не використовують працю найманих працівників, звільняються від сплати єдиного податку на час відпустки протягом одного календарного місяця на рік (з 1-го по 31-е (30-е, 29-е чи 28-е) число в залежності від місяця. Можливості поділу відпустки протягом року на частини ПКУ не передбачає) 

!!! у підкатегорії 107.12 «ЗІР» податківці наголошують: «якщо тривалість відпуски є меншою одного календарного місяця, то підстави для звільнення від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця відсутні»

Підприємцеві І-ІІ груп слід подати до органу ДФС заяву в довільній формі, зазначивши в ній період відпустки (пп. 298.3.2 ПКУ). Терміну для подання такої заяви на сьогодні нормами ПКУ не має. Але у роз’ясненні підкатегорії 107.12 «ЗІР» рекомендують подавати її до початку відпустки.

Звертаємо вашу увагу, що за період відпустки ЄСВ сплачувати потрібно!

Фізособи-«єдинники» зобов’язані сплачувати ЄСВ за себе самостійно (п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ). І такий ЄСВ підприємці-«єдинники» мають сплачувати незалежно від того, одержували вони дохід, чи ні, у розмірі мінімального страхового внеску.

Радимо перед відпусткою перевірити, чи не потрібно сплатити ЄСВ за минулий квартал.  Граничний строк його сплати до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який потрібно сплатити ЄСВ (пп. 2 п. 6 розд. IV Інструкції про порядок нарахування і сплати ЄСВ).