main-logo

Сумісники у звіті ЄСВ

Податківці наголосили, що зовнішні сумісники не включаються до облікової і до середньооблікової кількості штатних працівників. Це регулюється Інструкцією №286, дія якої поширюється на всі юридичні особи, їхні філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, а також на тих фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю.

Згідно інструкції  зовнішні сумісники (працівники, прийняті на роботу за сумісництвом з інших підприємств)  не включаються до облікової кількості штатних працівників (пп. 2.6.1 Інструкції №286).

При обчисленні середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу враховуються всі категорії працівників облікового складу, зазначені у п. 2.4, 2.5 Інструкції №286, крім працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або по догляду за дитиною та ті, які усиновили новонароджену дитину (пп. 2.5.8 – 2.5.9 Інструкції). Облік цих категорій працівників ведеться окремо.

Отже, в облікову кількість штатних працівників включаються всі працівники, які уклали письмово трудовий договір і виконували роботу один день і більше та власники підприємства при отриманні зарплати на цьому підприємстві.