main-logo

Сплата ПДФО за місцем реєстрації (податкової адреси) фізособи

15.09.17

У ВРУ зареєстровано Проект Закону № 7051 про внесення змін до статті 168 Податкового кодексу України щодо зарахування податку з доходів фізичних осіб.

Вкотре запропоновано вирішити несправедливу ситуацію, коли ПДФО сплачується до місцевого бюджету за місцезнаходженням юридичної особи, у якій працює відповідна фізична особа — платник податку. При цьому зазвичай у регіонах України працівники можуть проживати в одному населеному пункті, а працювати на підприємстві, яке знаходиться в іншому населеному пункті. Унаслідок цього виникає ситуація, за якої населений пункт, у котрому розташоване відповідне підприємство, отримує ПДФО всіх його працівників, а місцевий бюджет, за рахунок якого власне надаються послуги фізичній особі, що проживає у відповідному населеному пункті, не отримує нічого.

Законопроектом пропонується внести ряд змін до ПКУ, якими передбачається, що податковий агент сплачує податок, утриманий з доходів, нарахованих на користь фізичної особи, до місцевого бюджету за місцем її постійного проживання (податкової адреси).