main-logo

Придбані товари за власні кошти працівника: позиція Мінфіну та судова практика.

Міністерство фінансів України у листі від 26.02.2019 р. № 11220-16-63/5675 повідомляє, що виплачена сума компенсації працівнику за придбані товари (роботи, послуги) за рахунок власних коштів на користь роботодавця не є його доходом для цілей оподаткування ПДФО та військовим збором.

В разі якщо придбання товарів (робіт, послуг) здійснюється в рамках трудових обов’язків працівника, незалежно від того, чи видані кошти під звіт, чи витрачені з такою метою власні кошти працівника, які у подальшому компенсовані роботодавцем, такі відносини слід розглядати з урахуванням вимог законодавства про працю.

При придбанні працівником за власні готівкові кошти або з використанням власних платіжних карток товарів для потреб підприємства до бухгалтерської служби подається Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт. Якщо роботодавець підтвердив доцільність та обґрунтованість здійснених працівником витрат (затвердив даний звіт), бухгалтерська служба відображає зобов’язання перед підзвітною особою, визнане підприємством, за кредитом субрахунку 372 «Розрахунки з підзвітними особами».

Судові інстанції підтримують таку ж позицію (рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 02.05.2018 р. у справі № 816/909/18, постанова Харківського апеляційного адмінсуду від 12.07.2018 р. по цій же справі). Крім того, Верховний Суд ухвалою від 08.08.2018 р. відмовив у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ДФС на вищенаведені два рішення.

Враховуючи викладене Міністерство висловлює свою позицію: у разі дотримання вимог щодо доцільності та обґрунтованості витрат працівника, виплачена сума компенсації за придбані товари (роботи, послуги) за рахунок власних коштів на користь роботодавця не є його доходом для цілей оподаткування ПДФО та військовим збором.