main-logo

Нові правила іспитів на отримання водійського посвідчення

Вперше запроваджено чек-лист для практичних іспитів на отримання посвідчення водія.

В ньому, як зазначається, встановлений перелік вправ та типові помилки, котрих припускаються громадяни під час практичного іспиту, та шкала оцінювання.

Практичний іспит складається з двох етапів:

перший етап проходить на майданчику для навчання з початкового керування ( підготовка до початку руху, зупинка транспорту на підйомі/спуску, заїзд у двір, «гараж» з правого/лівого боку тощо)

другий – на визначеному маршруті в умовах дорожнього руху (маневрування у потоці, дотримання швидкості руху та вимог дорожньої розмітки і дорожніх знаків тощо.)

Громадяни можуть безкоштовно завантажити чек-лист з сайту Головного сервісного центру МВС, це спростить процес підготовки до іспиту. Під час іспиту чек-лист друкується на зворотній частині екзаменаційного листа, його наявність гарантує прозорість та зрозумілість системи оцінювання навичок кандидата у водії. По завершенню іспиту особа, яка його складала, може ознайомитися із зазначеними екзаменатором помилками, залишивши на чек-листі свій підпис. Після завершення іспитів екзаменаційні листи зберігаються у сервісному центрі МВС протягом трьох років.

Щодо теоретичної частини іспиту, то тепер також є можливість підготуватися, адже на сайті Головного сервісного центру МВС працює онлайн-тренажер з ПДР.