main-logo

На яку дату складати РК у разі зміни ціни вже відвантаженого товару в зв’язку зі зміною курсу валюти?

  • ДФС у ІПК від 24.06.2019 р. №2888/6/99-99-15-03-02-15/ІПК, спираючись на п. 192.1 ПКУ, зазначають, що РК може бути складений тільки до зареєстрованої в ЄРПН  податкової накладної та не може бути складений на підставі коригувального розрахунку (на збільшення ціни) без факту його оплати.

Таким чином, у разі збільшення суми компенсації вартості товарів (послуг) внаслідок наступного за постачанням перегляду цін, РК складається на дату доплати коштів.

Якщо на дату постачання товару постачальником — платником ПДВ була складена податкова накладна, а потім у зв’язку із збільшенням вартості відвантаженого товару та зміною курсу валюти при незмінному обсязі покупець здійснив доплату, постачальник повинен на дату доплати скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату відвантаження товару, та реєструвати такий розрахунок коригування в ЄРПН.