main-logo

Реєстрація ризикових податкових накладних буде зупинятися автоматично

26.06.2017

З 1 липня повноцінно почне працювати електронна система, яка буде автоматично зупиняти реєстрацію ризикових податкових накладних.

Зі слів чиновників, раніше існували схеми, коли створювалися підприємства з податковими зобов’язаннями, згодом вони ставали банкротами і податки до бюджету не платилися, ці схеми отримали назву  “податкових ям”.

Крім того, для уникнення схем ухилення від сплати податків, було скасовано пільги для оподаткування сільськогосподарських підприємств.

За прогнозами, частка від загальної кількості перевірених податкових накладних, що будуть зупинені, буде не перевищувати 0,1%.

Нагадаємо за яких умов ДФС може відмовити у реєстрації податкових накладних.

Комісія ДФС може відмовити платнику ПДВ в реєстрації податкової накладної виключно за таких умов:

  • не надання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до яких застосована процедура зупинення реєстрації згідно з пунктом 201.16 статті 201 Податкового кодексу України;
  • не надання платником податку копій документів відповідно до підпункту “в” підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 Податкового кодексу України;
  • надання платником податку копій документів, які складені з порушенням законодавства, та/або, які не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування.

Відповідно до змін до Податкового кодексу, не будуть перевіряти накладні малого бізнесу та ті, що зареєстровані на неплатників податків.

Відповідно, всього 2-3% платників податків будуть перевірені на критерії ризику.

Закрити реєстрацію можуть у таких випадках:

  • відсутність прав на певні види діяльності (ліцензії на здійснення відповідної діяльності та дозвільні документи);
  • велика кількість реєстрацій розрахунків на осіб – неплатників податків;
  • відсутність при реалізації товару його придбання або невідповідність обсягу.

Чиновники зазначають, що з квітня (початок тестування система) нарахування ПДВ збільшилися на 10,1% або 1,3 мільярди гривень,   у травні на 9,8% або 1,1 мільярд, у червні передбачають збільшення до 18,9% до 2 мільярдів гривень.