main-logo

На яку дату визнавати ПДВ-зобов’язання і складати ПН при експорті товарів

ДФС Листом від 12.02.2019 р. № 460/4/99-99-15-03-02-13 просить Мінфін України погодити їхню позицію або висловити власну думку…
 А саме, щодо визначення дати виникнення податкового зобов’язання з ПДВ, у випадку, коли дата оформлення митної декларації та дата фактичного вивезення товарів припадають на різні податкові періоди. Фіскали вважають , що у разі експорту товарів датою виникнення є дата оформлення митної декларації, яка відображає завершення процедури митного оформлення експортної операції, яка визначається за фактом проставлення посадовою особою митного органу на всіх аркушах декларації відбитка номерної печатки. Якщо ж декларування  в електронній формі — за фактом засвідчення електронним цифровим підписом посадової особи митного органу електронної митної декларації.
Такого ж висновку дійшли  у справі № 807/3168/14 (Постанова Верховного Суду України від 18.01.2018 р.) де зазначили, що повідомлення про фактичне вивезення товарів за межі митної території України не є самостійним документом, а по суті є довідкою, яка може бути додана до декларації.